Golang: unit testy
Psát testy je oproz, ale je v každém případě je jasné, žo kód pokrytý testy bude minimálně spolehlivější, dlouhodobě lépe udržovatelný a snad i kvalitnější. Dalším důvodem proč psát testy …
Psát testy je oproz, ale je v každém případě je jasné, žo kód pokrytý testy bude minimálně spolehlivější, dlouhodobě lépe udržovatelný a snad i kvalitnější. Dalším důvodem proč psát testy …
Pokud od někud něco načítáte, a jste aspoň trochu defenzivně naladěný, pak určitě budete chtít validovat získaná, načtená data. Vlastní cestou Můžete začít třeba tím, že si budete psát nějakou …
Moc hezký seriál o tom jak funguje Go scheduler, včetně low level pohledu na fungování OS scheduleru. Scheduling In Go : Part I – OS Scheduler Scheduling In Go : …
V podstatě asi každý modernější jazyk nabízí nějakou možnost práce s hash tabulkami. Má ji Python, JavaScript, TypeScript a má ji i Golang. Příklad využití takové datové struktůry se nabízí: …
Dopsal jsem 1. verzi své multicache. Asi nejvýznamnějším rozšířením je její integrace na externí zdroje. Cache můžete plnit skrze resources, což jsou jednoduché funkce pro získávání dat z jakéhokoliv datově …
Teda ne celá, ale plně funkční nástřel, včetně zamykání položek pro čtení a zápis. A nutno dodat, že nejde jen o obyčejnou cache, ale a keš keší. Kešovat asi není …
Téměř každá aplikace potřebuje nějakou tu konfiguraci. Tou minimální bude třeba číslo portu, na kterém poběží váš Go API server. A protože nebude chtít drátovat port přímo do zdrojáku, budete …
Znáte to, nechcete hned složitě debugovat, ale rádi byste věděli, jak dlouho něco ve vašem kódu trvá a chtěli byste, aby se to používalo co nejjednodušeji. Pak možná třeba takto: …
Jednou ze skvělých věcí na Go jsou gorutiny, pomocí kterých zajišťuje concurrency. A aby vše fungovalo jak má, potřebujete nějak synchronizovat zpracovávaná data mezi jednotlivými gorutinami. A právě k tomu …